400 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

Satış Sözleşmesi

Satis Sözlesmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI:

Ünvani: PINARA MOBILYA TASARIM DEKORASYON SAN VE TIC. LTD. STI

Adres:  BEBEK MAH. KÜÇÜKBEBEK CAD. KÜÇÜK BEBEK APT. NO: 7/A BESIKTAS/ISTANBUL

Telefon: 0 212 287 55 97

 

1.2- ALICI:

Adi / Soyadi:

Adres:

E-Mail:

Telefon:

Tarih:

MADDE 2- KONU

Is bu sözlesmenin konusu, ALICI’nin, SATICI'ya ait https://psonejewellery.com/ internet sitesinden elektronik ortamda siparisini yaptigi asagida nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürünün satisi ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun ve Mesafeli Sözlesmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkinda Yönetmelik hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerinin saptanmasidir.

MADDE 3- SÖZLESME KONUSU ÜRÜN

3.1- Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktari, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dâhil Satis Bedeli asagida belirtildigi gibidir.

Ürün Tutar Adet Toplam Tutar

3.2- Teslimat Sekli ve Adresi

Teslimat Adresi:

Teslim Edilecek Kisi:

Fatura Adresi:

Teslimat, anlasmali kargo sirketi araciligi ile alisinin yukarida belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim aninda alisinin adresinde bulunmamasi durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmis olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alisinin ürünü geç teslim almasindan kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo sirketinde beklemis olmasi ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolay da olusan giderler de ALICI'ya aittir. Gönderilen teslimata iliskin kargo ücreti, ALICI tarafindan karsilanacak ve ALICI’nin siparisine iliskin faturasina “Gönderim Ücreti” altinda yansitilacaktir.

3.3- Ödeme Sekli:

Kredi karti ile.

3.4- SATICI, tarafindan vadeli satis uygulamasi yapilmamaktadir. Ödeme kredi karti ile yapilacagindan SATICI tarafindan gecikme faizi uygulanmaz. Ancak anlasmali Bankalara ait kredi kartlari ile yapilan alisverislerde vadeli kampanyalar uygulanmakta fakat kredi kartlari ile ilgili yapilan alisverislerde uygulanan vade kosullari, faiz orani ve diger ödeme kosullari kredi kartlarina göre degiskenlik göstermektedir. Kredi karti ile verilen siparislerde vade farki uygulanmasi halinden "Vadeli Satis Bedeli" alani ürünün normal satis bedeli yaninda gösterilmektedir.

3.5- Diger yandan vadeli satislarin sadece Bankalara ait kredi kartlari ile yapilmasi nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarini ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasindan ayrica teyit edecegini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri geregince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasindaki kredi karti sözlesmesi kapsaminda uygulanacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.6- Kart ile alinmis mal ve hizmetin iadesi durumunda, firma ismimiz, Banka ile yapmis oldugu sözlesme geregi Müsteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye isyeri yani firma ismimiz. bir iade islemi söz konusu oldugunda ilgili yazilim araciligi ile iadesini yapacak olup, Üye isyeri yani firma ismimiz  ilgili tutari Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü oldugundan yukarida anlatmis oldugumuz prosedür geregince Müsteriye nakit olarak ödeme yapilamamaktadir. Kredi kartina iade firma ismimiz ‘in Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafindan yukaridaki izlek geregince yapilacaktir.

ALICI, bu prosedürü okudugunu ve kabul ettigini kabul ve taahhüd eder.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, https://psonejewellery.com/ internet sitesinde sözlesme konusu ürünün temel nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekli ile teslimata iliskin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.

4.2- Sözlesme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için ALICI’nin yerlesim yerinin uzakligina bagli olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açiklanan süre içinde ALICI veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim edilir. 4.3- Sözlesme konusu ürün, ALICI'dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu sözlesmenin imzali nüshasinin SATICI'ya ulastirilmis olmasi ve bedelinin ALICI’nin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi serttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartinin ALICI’nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce hâksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI’nin kendisine teslim edilmis olmasi kaydiyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7-Garanti Belgesi ile satilan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ariz amik ali ve bozuk (amipli) olanlar, garanti Sartlari içinde gerekli onarimin yetkili servise yaptirilmasi için Satica gönderebilir, bu takdirde kargo giderleri Satici tarafindan karsilanacaktir.

4.8- ALICI’nin kredi karti ile yaptigi ödemelerde ürün tutari, siparisin ALICI tarafindan iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarin bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarina yansimasi tamamen banka islem süreci ile ilgili oldugundan, ALICI, olasi gecikmeler için SATICI’nin herhangi bir sekilde müdahalede bulunmasinin mümkün olamayacagini ve SATICI tarafindan kredi kartina iade edilen tutarin banka tarafindan ALICI hesabina yansitilmasinin ortalama 2 ile 3 haftayi bulabilecegini simdiden kabul etmektedir.

MADDE 5- TEMERRÜT HÜKÜMLERI

Taraflarin isbu sözlesmeden kaynaklarindan edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktir. Temerrüt durumlarinda, herhangi bir tarafin edimlerini süresi içinde hâkli bir sebebi olmaksizin yerine getirmemesi durumunda diger taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfinda da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf müteferrik olarak addolunacaktir. Bu durumda alacakli, sözlesmenin feshini veya bedelin iadesini talep etme hakkina sahiptir.

Mesafeli Sözlesmeler Hakkinda Yönetmeligin 9.maddesinin son fikrîsi geregince satici, firma ismimiz siparis konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsizlastigi ileri sürerek (tedarikçi Firmadan ürünün hiçbir sekilde tedarik edilememesi durumu) ,sözlesme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu sözlesmeden dogan ifa yükümlülügünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüd eder. Bu durumda, firma ismi. Sözlesmeyi derhal fesih etme hakkina haiz olup, müsterinin siparis verdigi ürünün bedelini ve varsa borç altina sokan tüm belgeleri geri iade edecegini taahhüd eder.

Firma ismimiz PINARA MOBILYA TASARIM DEKORASYON SAN VE TIC. LTD. STI Isbu yükümlülügünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulasimin kesilmesi, yangin, deprem, sel baskini gibi olaganüstü olaylar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, Bu tip durumlarda Alici’ya, Firmanin hiçbir sorumlulugu olmadigini, siparisin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. Alicinin siparisi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir.(kredi karti ile yapilan taksitli alisverislerde ise kredi kartina iade için yukaridaki izlek ALICI tarafindan kabul edilir.)

MADDE 6- YETKILI MAHKEME

Is bu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nin veya SATICI’nin yerlesim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparisin gerçeklesmesi durumunda ALICI isbu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmis sayilir.

SATICI:

Ünvani: PINARA MOBILYA TASARIM DEKORASYON SAN VE TIC. LTD. STI

Adres:   BEBEK MAH. KÜÇÜKBEBEK CAD. KÜÇÜK BEBEK APT. NO: 7/A BESIKTAS/ISTANBUL

Telefon: 0 212 287 55 97

 

ALICI:

Adi / Soyadi:

Adres:

E-Mail:

Telefon:

Tarih:

Bu sözlesmenin bir kopyasi siperinizi olusturduktan sonra e-posta adresinize siparis onay e-postasi ile birlikte gönderilecektir.